Sveiki atvykę

Išgelbėti kačiuką! Paskutinė (o gal pirma) jums reikalinga knyga apie scenarijų rašymą

3,00

Autorius:  Blake Snyder
Originalus pavadinimas:  Save The Cat! The Last Book on Screenwriting You’ll Ever Need
Leidėjas: Liūtai ne avys
Metai: 2019
Puslapiai: 312
ISBN: 9786099603346
Formatas: 15 x 21,5 x 2,7 cm, kieti viršeliai
Kalba: Lietuvių
Vertėjas: Erika Petravičiūtė

 

Aprašymas

Knyga „Išgelbėti kačiuką!“ tapo fenomenu: štai jau dvidešimt metų neužleidžia pirmos vietos scenarijų rašymo bestselerių srityje visame pasaulyje! Knygos autorius Blake’as Snyderis paperka skaitytojus savo atviru, rafinuotu ir subtiliu požiūriu į filmų pasaulį ir kino industriją. „Išgelbėti kačiuką” skelbia plieninius būdus, kaip idėjas paversti parduodamu produktu, o scenarijus – patraukliais griežtiems prodiuserių vertinimams. Žinomas scenaristas dalijasi savo autorinėmis idėjomis: žanrų klasifikacija, kuri skiriasi nuo visuotinai pripažintos (joje viskas priklauso vienam žanrui ir nerasite ten kovinio filmo su trilerio, dramos ar nuotykių elementais) ir ypatinga Blake’o Snyderio scenarijaus struktūra, kuri tapo daugelio sėkmingų filmų raktu į populiarumą ir pripažinimą.

Kodėl kačiukas? Kačiuko gelbėjimas – veiksmas, kurį aprašo rašytojas. Jei jūs norite sužavėti žiūrovus savo filmo herojumi, jam reikia nuveikti ką nors gero, doro ir gražaus, pavyzdžiui, išgelbėti kačiuką.

***

„Visapusiška ir įžvalgi knyga apie tai, kaip vyksta… filmų kūrimas. Knyga „Išgelbėti kačiuką” yra labiausiai skaitoma scenaristų – naujokų ir profesionalų.”

Toddas Blacas, režisierius (filmai: „Pabandom iš naujo”, 2012; „Metro užgrobimas”, 2009; „Ieškantys laimės”, 2006; „Orų pranešėjas”, 2005; „Entvonas Fišeris”, 2007)

„Norite pasiūlyti savo scenarijų Holivudui? Atsakymai – šioje knygoje. Blake’as Snyderis, sukiodamasis holivudinėj virtuvėj, informatyviai ir šmaikščiai išduoda slapčiausias šios milžiniškos kino industrijos paslaptis.”

Davidas Hobermanas, režisierius (filmai: „Mapetai”; „Šuns kailyje”, 2006; „Teta Helena”, 2004; „Keršto valanda”, 2006; „Vienuolis” (TV)

„Žvilgsnis į plotį ir į gylį bei anapus kino teatro ekrano. Paprastas, bet genialus pasakojimas tiesiai iš kino scenarijų biržos.”

Screentalk Magazine

***

Bleike’as Snaideris (Blake Snyder).(1957–2009) – amerikiečių scenaristas, režisierius, rašytojas ir konsultantas. Bleike’o tėvas Kennethas Snyderis, pelnęs prestižiškiausius Emmy TV laimėjimus, sukūręs daugybę televizijos laidų ir filmų vaikams. Tarp jų – „Linksma kompanija” (The Funny Company, 1966), „Karšti ratai” (Hot Wheels; 1971) bei kultine klasika tapusi TV laida Rogeris Ramjetas.

Blake’as nuo mažumės filmavosi tėvo laidose ir garsino animacinius filmus. Vėliau baigė Džordžtauno universitetą ir grįžęs į Los Andželą karjerą pradėjo rašydamas scenarijus Disney TV, nuo 1987 m. – scenarijus pilnametražiams filmams. Daugiau nei 20 metų buvo Amerikos rašytojų gildijos narys. Be to, Blake’as Snyderis teikdavo konsultacijas ir vertindavo scenarijus tokioms kino studijoms kaip Disney, DreamWorks, Laika and Nelvana.

Turinys

ĮŽANGINIS ŽODIS
Oficialus „Išgelbėti kačiuką“ metodo pripažinimas iš Sheilos Hanahan Taylor, „Zide / Perry“ prodiuserės ir parengiamųjų darbų vadovės („Amerikietiškas pyragas“, „Galutinis tikslas“, „Pragaro vaikis“).

ĮVADAS
Kam reikaling a dar viena knyga apie scenarijų rašymą? – Šiek tiek informacijos apie autorių ir knygos atsiradimo priežastį.
– Ir ką išvis reiškia frazė „Išgelbėti kačiuką“?

PIRMASIS SKYRIUS: KAS TAI?
„Idėjos“ svarba – Kas yra fi lmo apibūdinimas ir kokie keturi reikalavimai padės jums kūrinį patobulinti? – Kas yra
„stipri koncepcija“ ir kodėl ji vis dar aktuali? – Bandomieji pristatymai dėl pramogos ir pelno. – Ir penki žaidimai, padėsiantys jums atgaivinti savo idėjų kūrimo įgūdžius.

ANTRASIS SKYRIUS: NORIU TO PATIES… TIK KITAIP!
Viskas apie žanrą – 10 žanrų, į kuriuos galima suskirstyti visus kada nors sukurtus filmus. – Kodėl žanras svarbus jums ir jūsų filmui? – Ir būdai atpažinti kiekvieno filmo tipą.

TREČIASIS SKYRIUS: TAI – ISTORIJA APIE VYRUKĄ, KURIS…
Subjektas yra herojus. – Kodėl herojus privalo tarnauti idėjai? – Kaip panaudoti herojų fi lmo idėjos tobulinimui.
– Aktorių atrankos mitas. – Archetipai pagal Jungą ir kodėl mums jie turėtų rūpėti.

KETVIRTASIS SKYRIUS: ĮSIDĖMĖKITE DĖMENIS!
Filmo dėmenys, pateikti ofi cialioje „ Blake‘o Snyderio dėmenų schemoje“, arba BSDS. – Nuodugni kiekvieno iš 15 sėkmingo filmo dėmenų, pateiktų BSDS, analizė. – Kaip šie dėmenys atsispindi „Mis slaptojoje agentėje“?

PENKTASIS SKYRIUS: TOBULO ŽVĖRIES GIMIMAS
Pritvirtinkite tai prie lentos. – Atskirkite keturias horizontaliaseiles, atitinkančias keturias filmo dalis – keturiasdešimt
kortelių ir nė viena daugiau! – Schemos silpnųjų grandžių paieškos. – Kodėl scenarijus primena verslo planą ir kaip
sukurti filmą, kurį tikrai parduosite.

ŠEŠTASIS SKYRIUS: NEKINTANTYS SCENARIJŲ RAŠYMO
FIZIKOS DĖSNIAI
Sveiko proto padiktuotos scenarijų rašymo taisyklės, atrastos Holivudo apkasuose, pavyzdžiui: „Išgelbėti kačiuką“,
„Popiežiaus pasiplaukiojimas“, „Dvigubas abrakadabra“, Vamzdžio klojimas“, „Per daug marcipanų, arba Juodaodis
veterinaras“, „Saugokitės ledkalnio!“ ir „Arkos sutartis“.

SEPTINTASIS SKYRIUS: KAS ČIA NE TAIP?
Nepaisant visko, prirašėtė 110 puslapių šlamšto. – Kaip grįžti į teisingą kelią atlikus šešis skubius patikrinimus: „Herojus veda“; „Paverskite blogiuką blogesniu“; „Suktis, suktis, suktis“; „Emocinių spalvų spektras“; „Labas, kaip sekasi? – Gerai“; „Žingsnis atgal“ – štai tokios yra išbandytos ir niekad nenuviliančios scenarijų taisymo gairės.

AŠTUNTASIS SKYRIUS: ŠVIESOS UŽGĘSTA
Kaip savo scenarijui nutiesti kuo lygesnį kelią į sėkmę? – Rinkodaros idėjos, padėsiančios tiek naujokui, tiek
patyrusiam profesionalui parduoti scenarijų ir pamatyti jį ekrane. – Ir asmeniniai pavyzdžiai.

ŽODYNAS: DAŽNAI KODU „310“ PAŽYMĖTOJE TERITORIJOJE VARTOJAMI TERMINAI
Visų žargoninių posakių ir Holivudo teritorijos – kodas 310 – terminų apžvalga nuo A iki Z.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Išgelbėti kačiuką! Paskutinė (o gal pirma) jums reikalinga knyga apie scenarijų rašymą”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *