Sveiki atvykę

Subtilus menas nekrušti sau (ir kitiems) proto: kitoks požiūris į gerą gyvenimą. The Subtle Art of Not Giving a F—k

3,00

Autorius: Mark Manson
Originalus pavadinimas: Subtle art of not giving a fuck
Leidėjas: Liūtai ne avys (ankstesnis pavadinimas forSmart)
Metai: 2018
Puslapiai: 192
ISBN: 9786099547442
Formatas: 21 x 14, minkšti viršeliai su atvartais
Kalba: Lietuvių
Vertėjas: Ramūnas Sungaila

 

Aprašymas

Daugiau kaip du milijonai parduotų egzempliorių!

Mark Manson

Visame pasaulyje žaibišku greičiu populiarėjantis JAV tinklaraštininkas Markas Mansonas knygoje „Subtilus menas nekrušti sau proto” duoda patarimų, kurie… paprastai kalbant, neužknisa. Ir daugiau nei trys milijonai parduotų egzempliorių rodo, kad žmonėms Mansono patarimai patinka.

Bestseleris, kuris originalo kalba skamba ypač taikliai – „The Subtile Art of Not Giving a F*ck”, atskleidžia, kad ne šypsena veide, o gebėjimas spręsti problemas yra raktas į turiningą gyvenimą. Dešimtmečius mums buvo kalama į galvą, kad pozityvus mąstymas yra tai, kas pavers mus laimingais ir sėkmingais. Tačiau tos dienos baigėsi. „Velniop pozityvumą, – sako Markas Mansonas. – Būkime atviri – kartais reikalai būna sumauti ir turime su tuo susitaikyti.”

Pastaraisiais metais Mansonas savo tinklaraštyje daužė į šipulius žmonijos iliuzijas, susijusias su įvaizdžiu ir požiūriu į pasaulį. Dabar savo negailestinga išmintimi jis dalijasi ir knygoje „Subtilus menas nekrušti sau proto”.

Mansono argumentai įtaigūs ir svarūs: nuo akademinių tyrimų iki taiklių juokelių tokių kaip: „Gyvenimas pagerės ne išmokus iš citrinų pasidaryti limonadą, o išmokus jas geriau virškinti”. Anot autoriaus, žmonės netobuli, riboti ir ne visi gali būti išskirtiniai – visuomenėje yra ir laimėtojų, ir pralaimėtojų. Gal skamba ne visai teisingai, bet tai normalu ir mes nesame dėl to kalti. Mansonas pataria susipažinti su savo trūkumais, priimti juos ir susitaikyti. Jo teigimu, tai yra tikrasis galios šaltinis. Kai tik pripažįstame savo baimes, klaidas ir abejones, kai liaujamės bėgti nuo skausmingos tiesos ir stojame su ja į akistatą, atrandame drąsos ir pasitikėjimo savimi, kurių taip desperatiškai siekėme.

„Gyvenime turime ribotą skaičių dalykų, dėl kurių galime triznoti. Todėl turi išmintingai rinktis, dėl ko verta rūpintis” – sako Mansonas. Jo atviros, tikros ir linksmos istorijos, pagyvintos nešvankiu, šiurkščiu humoru, supurto ir pažadina. Knyga „Subtilus būdas nekrušti sau proto” – tarsi pliaukštelėjimas per veidą, priverčiantis kiekvieną pabusti ir pradėti gyventi pilnatviškesnį ir žemiškesnį gyvenimą.

Tvirtybę, laimę ir laisvę suteikia žinojimas, kuo rūpintis, o svarbiausia – kuo nesirūpinti. Tai meistriškai parašyta filosofinė ir praktinė knyga, suteiksianti skaitytojams išminties būtent tai padaryti.
– Ryan Holiday, „New York Times” bestselerių „The Obstacle Is the Way” ir „Ego Is the Enemy” autorius

Visų kitų knygų priešingybė. Nesistenk. Pasiduok. Klysk. Nuleisk kartelę. Nebetikėk savim. Paisyk savo skausmo. Ak, ir pribaik save. Kiekvienas teiginys įžvalgus, teisingas, naudingas ir veikia kur kas galingiau nei įprastas pozityvumas. Glausta, bet nepaprastai gili knyga. Perskaičiau per naktį, o dabar vėl būtina ją perskaityti.
– Derek Sivers, „CD Baby” įkūrėjas ir knygos „Anything You Want: 40 Lessons for a New Kind of Entrepreneur” autorius

Markas geba rasti giliai slypinčias stulbinančias, tuo pat metu lyg ir logikai prieštaraujančias įžvalgas apie gyvenimo sunkumus. Dėl to jis yra vienas mėgstamiausių mano rašytojų, o ši knyga kol kas geriausias jo darbas.
– Matt Kepnes, „New York Times” bestselerio „How to Travel the World on $50 a Day: Travel Cheaper, Longer, Smarter” autorius

Ši knyga tarsi būtinas geriausio draugo pliaukštelėjimas per veidą: šmaikšti, vulgari ir tikrai verčianti susimąstyti. Skaityk tik tuo atveju, jei ryšies atmesti visus pasiteisinimus ir aktyviai gyventi sumautai geresnį gyvenimą.
– Steve Kamb, bestselerio „Level Up Your Life” autorius ir „NerdFitness.com” įkūrėjas

Turinys

1 skyrius | Nesistenk

Pragaro kilpa

Subtilus menas nekrušti sau proto

Taigi, Markai, kokia, po velnių, visos šitos knygos prasmė?

 

2 skyrius | Laimė yra problema

Liūdni Nusivylusios Pandos nuotykiai

Laimė aplanko sprendžiant problemas

Emocijos pervertinamos

Pasirink, dėl ko kentėsi

 

3 skyrius | Tu nesi ypatingas

Reikalai žlunga

Išskirtinumo tironija

B-b-bet, jei nebūsiu ypatingas ar išskirtinis, kokia prasmė?

 

4 skyrius | Kančios prasmė

Savimonės svogūnas

Roko žvaigždės problemos

Sumautos vertybės

Apie geras ir blogas vertybes

 

5 skyrius | Tu nuolat renkiesi

Pasirinkimas

Klaidingas atsakomybės ir kaltės suvokimas

Reakcija į tragediją

Genetika ir mums tekusios kortos

Aukos sindromas

Nėra jokio „kaip“

 

6 skyrius | Tu nuolat klysti (aš taip pat)

Mūsų įsitikinimų formuotojai

Atsargiai rinkis, kuo tikėsi

Absoliutaus tikrumo pavojus

Mansono vengimo dėsnis

Pribaik save

Kaip būti ne tokiam tikram dėl savęs

 

7 skyrius | Nesėkmė – tai kelias į priekį

(Ne)sėkmės paradoksas

Skausmas yra proceso dalis

„Daryk ką nors“ principas

 

8 skyrius | Gebėjimo sakyti „ne“ svarba

Atstūmimas padaro tavo gyvenimą geresnį

Ribos

Kaip pelnyti pasitikėjimą

Laisvė per įsipareigojimą

 

9 skyrius | …o tada miršti

Kažkas po mūsų

Šviesioji mirties pusė

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Subtilus menas nekrušti sau (ir kitiems) proto: kitoks požiūris į gerą gyvenimą. The Subtle Art of Not Giving a F—k”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *