Sveiki atvykę

Protas turi širdį. Neurolingvistinis programavimas

2,99

Autoriai: Connirae Andreas, Steve Andreas
Originalus pavadinimas: Real People Press
Leidėjas: Liūtai ne avys (ankstesnis pavadinimas forSmart)
Metai: 2015
Puslapiai: 300
ISBN: 9786099547442
Formatas: 11,5 x 18,5, minkšti viršeliai
Kalba: Lietuvių
Vertėjas: Kęstutis Šatkauskas

 

Aprašymas

Neurolingvistinis programavimas, arba NLP, yra mokslas, nagrinėjantis proto veiklą ir pateikiantis apčiuopiamų, kartais – tiesiog stulbinančių rezultatų. NLP siūlo veiksmingas priemones, galinčias padėti išspręsti įvairiausias problemas: atsikratyti žalingų įpročių, numalšinti jaučiamą kaltę, sielvartą, gėdą, scenos baimę ir fobijas, numesti svorio, tinkamai reaguoti į prievartą ir kritiką. Neurolingvistinis programavimas taip pat aptaria būdus, kaip padidinti pasitikėjimą savimi, pagerinti santykius su aplinkiniais, tapti labiau nepriklausomu, susikurti teigiamą motyvaciją, numalšinti alergijas maisto produktams.

Daktarė Connirae Andreas  ir magistras Steve Andreas yra tarptautiniu mastu pripažinti NLP treneriai ir tyrinėtojai, žinomų knygų apie NLP  autoriai, žymiausių šios srities veikalų redaktoriai (Richard Bandler „Using Your Brain for a CHANGE“; Richard Bandler, John Grinder, „Frogs into Princes“,„Refr aming: Neuro-Linguistic Programming and the transformation of meaning“ ir kt.).

Su „NLP Comprehensive“ organizacija jie rengia įvairius seminarus ir ruošia NLP sertifikatus suteikiančias programas, aktyviai dalyvauja kuriant naujus NLP modelius, toliau studijuoja žmonių, turinčių nepaprastų sugebėjimų, mąstymo procesus, kad galėtų sukurti naujų žmogaus sėkmės siekimo modelių.

***

Daktaro Bernie Siegelio bestseleris “Love, Medicine and Miracles” kilo iš jo patirties su nepaprastais pacientais, išgyvenusiais daug ilgiau, nei buvo tikėtasi, ar net visiškai išgijusiais nuo vadinamųjų “nepagydomų” ligų. Jis suprato, kaip kai kurie žmonės, pakeitę savo mastymą, įveikė mirtimi grasinusias negalias.
Panašiai vystėsi ir neurolingvistinis programavimas – tyrinėjant sąmonės procesus žmonių, gebančių ką nors daryti nepaprastai gerai arba visiškai išsivadavusių iš juos slėgusių sunkumų. Dauguma mūsų yra įpratę manyti, jog nepaprasti įgūdžiai yra įgimtų sugebėjimų, bruožų ar talentų pasekmė. NLP parodo, kad apie savo sugebėjimus galvodami kaip apie išmoktus įgūdžius, mes atveriame duris lengvesniam jų panaudojimui.
NLP sritis yra pagrįsta supratimu, kad mūsų patirtys kyla iš to, kaip savo protais ir kūnais matome, girdime ir jaučiame aplinką, – tai paprastai sujungiama ir pavadinama “mąstymu”. Būtent dėl to vieną žmogų sukausto baimė vien pagalvojus apie viešąjį kalbėjimą ar pirmąjį pasimatymą, o štai kitą mintys apie tai įkvepia ir suteikia energijos.
Naujausi pasiekimai NLP srityje leido suprasti, kaip tiksliai ištirti žmogaus mąstymą, kad galėtume išsamiai įsigilinti į jo įgūdžius ir sugebėjimus. Kai mes tikrai išmokstame apie viską galvoti taip, kaip galvoja kiti, tuomet savaime pradedame panašiai jausti ir reaguoti. Gebėjimas ištirti savo mąstymą ir jausmus sunkumų keliančiose gyvenimo srityse mus įgalina rasti veiksmingus problemų sprendimo būdus.
Šioje knygoje jus “pasodiname į pirmąją eilę”, kad galėtumėte stebėti, kaip NLP veikia žmones, ir kaip jų gyvenimai tampa geresni. Visi aprašyti žmonės – tai mūsų seminarų dalyviai arba privatūs klientai. Visi vardai ir identifikaciją įgalinanti informacija yra pakeisti.
Kiekvienu atveju pabrėžiame svarbiausius mūsų veiklos bruožus ir pateikiame kai kuriuos esminius tikslus ir metodus, kuriais grindžiame savo darbą, tačiau nesiekiame mokyti jūsų išsamiai. Nors ir skatiname gautomis žiniomis paremtus eksperimentus, mes taip pat prašome būti itin atsargiais ir kantriais tiek sau, tiek kitiems. NLP yra galingų metodų rinkinys, ir bet kas toks galingas gali būti panaudotas klaidingai. Jei nuspręsite, jog norite naudotis NLP metodais, mes jūsų primygtinai prašome išklausyti praktinį bandomąjį kursą.
Knygoje pateikiamais pavyzdžiais siekiame trijų pagrindinių tikslų. Pirmasis – skleisti vilties žinią, paremtą kitokiu požiūriu į įvairias problemas, kurias NLP metodais galima išspręsti greitai ir nesunkiai. Daugeliu atveju pokyčiai vyksta sunkiai ir lėtai tuomet, kai mes nežinome, ką darome.
Antrasis tikslas – supažindinti su įvairiomis intervencijomis, kurias naudojant galima pagerinti gyvenimo kokybę ir kitaip pažvelgti į užklupusius sunkumus.
Trečiasis tikslas – atskleisti, kaip veikia protas, bei išmokyti, kaip pasinaudoti šia informacija ir pakeisti savo mąstymą. Tegul gyvenimas teikia daugiau džiaugsmo ir pasitenkinimo!
– Steve’as ir Connirae Andreas

Turinys

 Įvadas / 14
1 Kaip įveikti scenos baimę? / 16
2 Gebėjimas tarti paraidžiui / 24
3 Savivokos įtaka tarpusavio santykiams / 33
4 Kaip įveikti patirtą traumą? / 51
5 Ar įmanoma panaikinti alergines reakcijas? / 63
6 Kaip išradingai reaguoti į kritiką? / 74
7 Kova su fobijomis, prievartos patirtimi ir kitais praeities šešėliais / 86
8 Pozityvūs ketinimai / 107
9 Pozityvus auklėjimas / 126
10 Pagarbi saviraiška / 141
11 Sielvarto išgyvenimas / 161
12 Kaip sulieknėti: natūrali mitybos strategija / 176
13 Kaip išspręsti vidinį konfliktą?/ 191
14 Išsivadavimas iš gėdos ir kaltės / 201
15 Pozityvi motyvacija / 222
16 Sprendimų priėmimas / 237
17 Nelaimingi atsitikimai: gebėjimas tinkamai reaguoti / 252
18 Intymumas, saugumas ir smurtas / 261
19 Asmeninės laiko linijos / 270
20 Natūralus kūno sugebėjimas išgyti / 300
21 Žinojimas, ko norite / 335
Pabaigos žodis / 347

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Protas turi širdį. Neurolingvistinis programavimas”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *