Sveiki atvykę

Atlas Obscura: tyrinėtojo vadovas po slaptuosius pasaulio stebuklus

15,00

  • Originalus pavadinimas: Atlas Obscura, 2nd Edition: An Explorer’s Guide to the World’s Hidden Wonders
  • Autorius: Joshua Foer, Dylan Thuras, Ella Morton
  • Leidėjas: Liūtai ne avys
  • Metai: 2021
  • Puslapiai: 472
  • ISBN: 9786098254518
  • Formatas: 18,3 x 27,5 x 3,5 cm, kieti viršeliai
  • Kalba: Lietuvių
  • Vertėjas: Mantas Tamulevičius

Aprašymas

Tyrinėtojo vadovas po slaptuosius pasaulio stebuklus: 100 naujų tolimų kelionių krypčių ir iliustracijų, 12 naujų miestų vadovų bei spalvotas išlankstomas žemėlapis kelionei aplink pasaulį.

„Ši knyga yra tiek pat keista ir užburianti, kiek ir joje aprašomas pasaulis.”

Davidas Grannas, knygų Killers of the Flower Moon ir The Lost City of Z autorius

Atlas Obscura yra ypatinga kelionių knyga, įkvepianti aistros domėtis pasauliu ir keliauti. Vos tik pasirodžiusi užkariavo bestselerių sąrašus ir pakeitė mūsų požiūrį į pasaulį – praplėtė suvokimą, koks jis vis dėlto keistas ir nuostabus.

Šiame antrajame leidime skaitytojų laukia dar daugiau įdomių ir nepaprastų vietų, dešimtys naujų nuotraukų ir dvi naujos ypatybės: dvylikos miestų vadovai (Berlyno, Budapešto, Buenos Airių, Kairo, Londono, Los Andželo, Meksiko, Maskvos, Niujorko, Paryžiaus, Šanchajaus ir Tokijo) ir didžiulis išlankstomas spalvotas žemėlapis su maršrutu kelionei aplink pasaulį.

Atlas Obscura, labiau primenanti keistenybių rinkinį, o ne kelionių vadovą, panardina skaitytoją į netikėtus, nepastebėtus, keistus ir paslaptingus dalykus. Čia sužinosite apie gamtos stebuklus, pvz., stulbinančius jonvabalių urvus Naujojoje Zelandijoje arba tokį didžiulį baobabą Pietų Afrikos Respublikoje, kad jo viduje įrengtas baras, kuriame gali patogiai prisėsti 15 žmonių. Apie architektūros šedevrus, pvz., M. C. Escherio stilių primenančius laiptinius šulinius Indijoje. Protu nesuvokiamus renginius, tokius kaip Kūdikių šokinėjimo festivalis Ispanijoje – ir ne, šokinėja ne kūdikiai, o velniais persirengę kaukėti vyrai, striksintys per daugybę besirangančių mažylių.

Kiekvienas puslapis priartina mus prie esmės, kodėl žmonės apskritai nori keliauti, – jie nori gėrėtis ir klaidžioti nežinioje, atsiplėšti nuo pažįstamo pasaulio ir įnikti į naujoves. Dėl įtraukiančių aprašymų, šimtų nuotraukų, stebinančių diagramų, visų pasaulio regionų žemėlapių ir naujųjų miestų vadovų šią knygą norisi atsiversti visur ir visiškai į ją pasinerti. Tačiau perspėjame – kone neįmanoma neatsiversti kito puslapio, ir dar kito, ir dar kito.

***
„Kelionių troškimą sužadinantis keistenybių rinkinys.”
New York Times

„Maniau, kad mačiau daugumą pasaulio įdomybių. Atlas Obscura parodė, kad klydau… Tikras džiaugsmas skaityti tiek pirmą kartą, tiek ir iš naujo.”
Neilas Gaimanas, Sandman serijos ir „Amerikos dievų” autorius

„Kertame lažybų, kad liksite apstulbę jau po pirmų trijų puslapių.”
San Francisco Chronicle

„Atlas Obscura – smagus priešnuodis nuo įkyrios minties, kad kelionės šiais laikais tėra visur vienodas būdas prisipirkti tų pačių korporacijų produktų. Čia rasite šimtus stulbinančių, gluminančių, šokiruojančių ir įkvepiančių priežasčių pakeliauti viena diena ilgiau ir nuklysti tolėliau nuo išminto kelio… Geriausiasiausias visų laikų kelionių vadovas.”
Mary Roach, knygų Stiff ir Gulp autorė

„Gali būti, kad Atlas Obscura yra vienintelis dalykas, vis dar gebantis įkvėpti mane išeiti iš buto.”
Lena Dunham, serialo „Merginos” kūrėja ir knygos Not That Kind of Girl autorė

„Mano mėgstamiausias kelionių vadovas!
Niekada neišvykite į kelionę prieš tai neišsiaiškinę, kur rasti vaiduoklių apsėstą viešbutį arba pragaro žiotis!”
Guillermo del Toro, filmų „Vandens forma” ir „Pano labirintas” režisierius

 

 

 

 

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Atlas Obscura: tyrinėtojo vadovas po slaptuosius pasaulio stebuklus”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *