Sveiki atvykę

Depresija ir kūnas. Veiksmų planas

3,99

Autorius: Alexander Lowen
Originalus pavadinimas: Depression and the Body
Leidėjas: forSmart
Metai: 2014
Puslapiai: 288
ISBN: 9786099547459
Formatas: 11,5 x 18,5, kieti viršeliai
Kalba: Lietuvių
Vertėjas: Lina Navickaitė, Jurgita Ruškytė

Aprašymas

Šioje įkvepiančioje, novatoriškoje knygoje „Depresija ir kūnas“ tyrinėjamos kultūrinės ir psichologinės priežastys, dėl kurių patenkama į tokią situaciją; joje parodoma, kaip galime įveikti depresiją, atkūrę ryšį su savo fizine savastimi ir mokydamiesi atpažinti savo emocijų išraišką.

Dr. Aleksandro Loveno (Alexander Lowen) nuomone, depresijos apimtas žmogus yra praradęs ryšį su realybe, o ypač su savo kūno realybe.

Turėdamas milžinišką darbo su depresija sergančiais pacientais patirtį, autorius pateikia paprastų, bet nepaprastai efektyvių pratimų kompleksą, kurie padės sužadinti įgimtą savo energiją, išreikšti meilę ir savąjį unikalumą, atgaivinti dvasingumą ir tikėjimą gyvenimu.

***

Iš knygos įžangos:

Depresija iš visų kitų emocinių būsenų išsiskiria reakcijos stoka. Nuviltas žmogus pasitikėjimą ir viltį atgaus pasikeitus situacijai. Prislėgtasis vėl atsities pašalinus tos būsenos priežastį. Nuliūdęs pralinksmės atsiradus galimam malonumui. Tačiau niekas nesužadina depresyvaus žmogaus reakcijos. Netgi atvirkščiai: pažadas gerai praleisti laiką arba patirti malonumą dažnai tik dar labiau pagilina depresiją.

Depresyvaus žmogaus atotrūkis nuo realybės yra aiškiausias požymis, kad jis praradęs ryšį su savo kūnu. Jis nesuvokia savęs; nemato savęs tokio, koks yra, nes protas sutelktas į nerealų vaizdinį. Jis nejunta susikaustymo, atsirandančio dėl įsitempusių raumenų, net ir to, kad dėl jų negali savęs realizuoti dabartyje. Jis nejaučia, kad organizmo funkcionavimas sutrikęs, judrumas sumažėjęs ir kvėpavimas suvaržytas, nes susitapatina su Ego, valia ir fantazija. Savo kūno gyvenimą, dabartinį gyvenimą, atmeta kaip nereikšmingą, nes mato tik ateities tikslą, kuris vienintelis turi prasmę.

Pagal polinkį į depresiją žmones galima suskirstyti į dvi kategorijas – orientuotus į kitus ir į save. Tai nėra absoliučios kategorijos, tiesiog patogūs terminai požiūriams ir elgesiui apibūdinti. Iš tikrųjų nemažai žmonių atsiduria maždaug per vidurį, tačiau dauguma priklauso vienai arba kitai kategorijai. Dėl priežasčių, kurios netrukus paaiškės, vyras arba moteris, orientuoti į kitus, yra labai jautrūs depresinėms reakcijoms, tuo tarpu orientuotieji į save – daug mažiau.

Apskritai, į save orientuotas žmogus stipriai ir giliai jaučia save. Aplinkos pokyčiai ne taip lengvai paveikia jo elgesį ir požiūrį, priešingai nei orientuotųjų į kitus. Tokia asmenybė pasižymi vidiniu stabilumu ir tvarka, turi tvirtą savimonės ir savęs priėmimo pagrindą. Jis tvirtai stovi ant kojų ir žino, kur stovi. Šių savybių neturi žmogus, orientuotas į kitus. Jam būdinga stipri priklausomybė, dėl ko būtina kitų emocinė parama. Kai šioji dingsta, susergama depresija. Jis pasižymi vadinamąja oralinio charakterio struktūra, tai reiškia, kad vaikystėje nebuvo patenkinti jo palaikymo, pripažinimo, kūno kontakto ir šilumos poreikiai. Jausdamasis nepatenkintas, jis neturi jokio pagrindo pasitikėti savimi arba gyvenimu.

Pirmas dalykas, kuo skiriasi orientuotieji į save ir į kitus, yra tai, kuo jie tiki. Orientuotasis į save tiki savimi. Orientuotasis į kitus pasitiki kitais žmonėmis ir taip rizikuoja nuolat nusivilti. Jis nuolat kitur ieško ko nors, kuo galėtų pasitikėti: žmogaus, sistemos, tikėjimo, priežasties arba veiklos. Pagal suvokimo lygmenį jis stipriai susitapatina su išoriniais interesais. Iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti teigiama savybė, nes jis būna užsiėmęs ir įsitraukęs į veiklą. Tačiau jis tarnauja kitiems ir nesąmoningai tikisi, kad jie pripažins jo vertę ir atsakys meile, pripažinimu ir parama. Į save orientuotas žmogus veikia ir dirba sau. Pirmiausiai jis tapatinasi su savimi, kaip asmenybe, o savo veikla išreiškia tai, kas jis yra. Pasitenkinimą supranta kaip savo reakciją į pasaulį, o ne pasaulio į jį. Kad ir kokių neįgyvendintų poreikių turėjo vaikystėje (mes visi tokių turime), jis nesitiki, kad dabar juos įgyvendins kiti.

Daugiau knygoje…

 

Turinys

Įžanga… 8
1. Kodėl susergame depresija… 10
Depresija ir atotrūkis nuo realybės
Iliuzijos vaikymasis
Į save orientuotas žmogus

2. Įsitvirtinimas tikrovėje… 32
Pakilimai ir nuosmukiai
Kūno įžeminimas
Keli bioenergetinio įžeminimo pratimai

3. Depresijos energijos dinamika… 64
Depresinė būsena
Jausmų slopinimas
Savižudybė ir nihilizmas
Energijos stoka

  1. Depresijos atvejis… 87
    Problema
    Gydymas5. Psichoanalitinė depresijos apžvalga… 114
    Meilės objekto netektis
    Niūrus vaizdelis
    Reakcijos į netektį
    Tinkamas gedėjimas

    6. Apgaulė ir saviapgaulė … 142
    Žaidimai
    Moteris ant pjedestalo
    Meilė prieš discipliną

    7. Tikėjimas… 171
    Tikėjimo svarba
    Galia prieš tikėjimą
    Tikėjimo psichologija
    Stiprėjantis tikėjimas

    8. Prarastas tikėjimas… 197
    Nykstančios šaknys
    Depresijos epidemija
    Dievo mirtis

    9. Realybė… 226
    Grįžimas į realybę
    Jaučiant ryšį

    10. Tikėjimas gyvenimu … 247
    Animizmas
    Libido ir energija
    Kūno dvasingumas

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Depresija ir kūnas. Veiksmų planas”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *