Sveiki atvykę

Liūtai mūsų svetainėse: kaip katės mus prisijaukino ir užvaldė pasaulį

2,00

Autorius: Abigail Tucker
Originalus pavadinimas:  The Lion in the Living Room
Leidėjas: Liūtai ne avys
Metai: 2019
Puslapiai:
ISBN: 9786099603322
Formatas: 11,5 x 18,5 x 2,5 cm, kieti viršeliai
Kalba: Lietuvių
Vertėjas: Jolita Stulpinaitė

 

Aprašymas

„New York Times” bestseleris „Liūtai mūsų svetainėse” išsamiai nušviečia, kaip katės, mėgstamiausios žmonių kompanionės, užkariavo pasaulį ir mūsų širdis. Naminės katės valdo miegamuosius ir skersgatvius, atšiaurias Antarktidos salas, net kibernetinę erdvę. Ir, priešingai nei šunys, žmonėms neteikia jokios praktinės naudos. Deja, katės iš tikrųjų visai nekompetentingos pelių gaudytojos ir dabar kelia grėsmę daugeliui ekosistemų. Ir vis tiek mes jas mylime.

Lengvai skaitoma ir švelnaus humoro kupina Abigailės Taker (Abigail Tucker) knyga „Liūtai mūsų svetainėse” – tai kelionė, kurios metu susipažinsite su pasaulio istorija, gamtos mokslu ir popkultūra, susitiksite su veisėjais, aktyvistais ir mokslininkais, kurie pašventė savo gyvenimą katėms. Autorė lankėsi laboratorijose, kur žmonės tyrinėja pirmosiose žmonių gyvenvietėse rastus katinių šeimos žinduolių kaulus, keliavo per Floridos dykumą, ieškodama naminių kačių, laisvėje tapusių medžiotojomis, viešėjo pas Lil Bubę, vieną garsiausių pasaulio įžymybių, kuri, lyg tyčia, yra katė „Žavinga” („Richmond Times-Dispatch”) ir „linksma” („The Seattle Times”) autorė parodo, kaip šios smulkutės katinių šeimos atstovės pasinaudojo savo ryšiais su žmonėmis ir tapo vienu galingiausių gyvūnų planetoje. „Gyvai pasakodama, autorė nuo evoliucijos mokslo klausimų pereina prie populiariosios kultūros („The Baltimore Sun”) ir padeda mums suprasti, kad tinkama reakcija į kates – ne „utiutiu”, bet pagarbi baimė.

Knygoje „Liūtai mūsų svetainėse” autorė rafinuotai ir subtiliai žaisdama žodžiais derina tris dalykus: kačių evoliucijos istoriją, papildytą ekologijos problemomis ir šiuolaikinės kultūros memais; evoliucijos mokslas čia pristatomas todėl, kad tai susiję su mūsų nuostabių kačių kilme ir tuo, kuo jos tapo. Interneto užkariavimas rodo gilų ir stiprų žmonių domėjimąsi mėgstamiausia namų kompanione… Kartais vargu ar ryžtumėmės vartoti žodžio „genialus”, bet Abigailės Taker (Abigail Tucker) knyga tikrai patenka į šią kategoriją.
— Huffington Post

Turinys

Įvadas 8
KATAKOMBOS 23
KATĖS LOPŠYS 47
KAS YRA LAIMIKIS? 72
KATĖS, KURIOS ĖDA KANARĖLES 96
KAČIŲ LOBISTAI 138
PANDOROS KRAIKO DĖŽĖ 174
LIŪTAI, TOIGERIAI IR LAIKOJAI 215
DEVYNI „PATINKA“ 251

Nuomonės

Knygoje „Liūtai mūsų svetainėse“ autorė rafinuotai ir subtiliai žaisdama žodžiais derina tris dalykus: kačių evoliucijos istoriją, papildytą ekologijos problemomis ir šiuolaikinės kultūros memais; evoliucijos mokslas čia pristatomas todėl, kad tai susiję su mūsų nuostabių kačių kilme ir tuo, kuo jos tapo. Interneto užkariavimas

rodo gilų ir stiprų žmonių domėjimąsi mėgstamiausia namų kompanione… Kartais vargu ar ryžtumėmės vartoti žodžio „genialus“, bet Abigailės Taker (Abigail Tucker) knyga tikrai patenka į šią kategoriją.

— Huffi ngton Post

Kad ir koks būtų jūsų požiūris į mūsų kompaniones, čia rasite nuostabią istoriją apie tai, kaip katės užkariavo ne tik pasaulį, bet ir mūsų širdis.

— Catster

Jei pažįstate kates mylintį žmogų, kuris domisi mokslu, ši knyga – kaip tik tai, ko reikia. Miau!

— Iš svetainės Smithsonian.com geriausių 2016 m. mokslinių knygų apžvalgos

Nors iš knygos pavadinimo atrodė, kad tai – saldoka istorija, maloniai nustebau, kai paaiškėjo, kad tai greičiau evoliucijos istorija…

Šioje knygoje analizuojama, kaip katės iš būtybių, kurių mes bijojome, virto gyvūnais, kuriuos mes myluojame ir parsinešame į namus. Ji priverčia pagalvoti, kas iš tiesų vyksta tavo paties katės galvoje, nes naminis katinas tebėra gyvūnas, gimęs žudyti.

— Erica Murphy, turinio redaktorė (NYMag.com)

Nuo mumifi kacijos iki katifi kacijos, nuo kačių kavinių iki kačių etiketo vadovų bei pačių pirmųjų kačių parodų „Crystal Palace“ rūmuose… Abigailė Taker (Abigail Tucker) informatyvioje knygoje „Liūtai mūsų svetainėse“ tyrinėja visų dydžių ir spalvų kačių ryšių su žmonėmis, kurie jas dievina, istoriją.

— Wendy Williams, bestselerio „Th e Horse“ (liet. Arklys) autorė

Juokinga ir trikdanti knyga „Liūtai mūsų svetainėse“ kupina staigmenų. Tarsi pats geriausias perspėjimas, ji privers į jus supantį pasaulį pažvelgti kitomis akimis.

— Elizabeth Kolbert, bestselerio „Th e Sixth Extinction“ (liet. Šeštasis išnykimas) autorė

Žaviai ir nuoširdžiai pasakojant apžvelgiama mįslingiausių pasaulio būtybių – naminių kačių – istorija. Ją privalu perskaityti kiekvienam, kuris bent kartą turėjo katę arba jai priklausė.

— Virginia Morell, bestselerio „Animal Wise“ (liet. Gyvūnų išmintis) autorė

Naujas požiūris į būtybę, panašią į sfi nksą, kuri paneigia visus prijaukinimo dėsnius. Autorė kates pristato su humoru, išmintingai ir įžvalgiai atskleisdama jų savitumą. Išties nuostabi knyga. Ją būtina perskaityti kiekvienam, kurio svetainėje gyvena liūtas.

— Brian Hare, bestselerio „Th e Genius of Dogs“ (liet. Šunų genialumas) autorius ir Djuko universiteto kognityvinių neuromokslų profesorius

Aiškiai ir išsamiai supažindinama su faktais apie kates, kurios gyvena mūsų pasaulyje. Perskaitęs šią knygą, nei vienas į jas nebežiūrės taip, kaip žiūrėjo.

— Irene Pepperberg, bestselerio „Alex and Me“ (liet. Aš ir Aleksas) autorė

 

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Liūtai mūsų svetainėse: kaip katės mus prisijaukino ir užvaldė pasaulį”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *