Sveiki atvykę

Kai tavo veidas išnyksta dūmuose, ir kitos istorijos iš krematoriumo

5,00

Originalus pavadinimas: Smoke Gets in Your Eyes: And Other Lessons from the Crematory
Autorius: Caitlin Doughty
Leidėjas: Liūtai ne avys
Puslapių skaičius: 288
Formatas:200X135X20, kieti viršeliai
Metai: 2021
ISBN: 9786098254792
Vertėja: Diana Urbonė

Aprašymas

Mirtis jaudina, ar ne? Mes ir bijome, ir norime kuo daugiau sužinoti apie mirtį. Nors gal labiau bijome? Ne, iš tiesų – labiau norime. Ir šį norą su kaupu patenkina Caitlin Doughty, daugybę metų dirbusi laidojimo namuose-krematoriume ir labai apčiuopiamą mirtį mačiusi visais įmanomais pavidalais. Caitlin žaidžia mūsų smalsumu sužinoti kuo daugiau smulkmenų ir pikantiškų detalių apie laidojimo industrijos kasdienybę, todėl knyga sprogsta humoru, tačiau tuo pat metu jos tekstas nenuslysta vien krematoriumo kasdienybės paviršiumi. „Kai tavo veidas išnyksta dūmuose“ apima ir pačius giliausius mūsų pasąmonės, mirties baimių ir mirties neigimo sluoksnius. Ši knyga atsako į klausimus:

 

Ar mirtis – visada tragedija?

Kaip veikia ir ko siekia visa apimantis ir laidotuvių madas begėdiškai diktuojantis mirties verslas?

Kokią įtaką laidojimo verslas daro mūsų mirties suvokimui ir laidojimo tradicijoms?

Iš kur kyla Vakarų visuomenių paniška mirties baimė, senėjimo, ligos ir mirties neigimas?

Ar laidotuvės gali apsieiti be kičo, skubos ir tūkstantinių išlaidų šeimai?

Ar mirtis gali būti rami?

 

Kai kurios Caitlin idėjos gali pasirodyti keistos ar sunkiai priimtinos, tačiau į mirtį ji žvelgia iš labai arti, su begaline pagarba (taip taip, ir su nemažai išties pikantiškų detalių, kurios pagarbai nė kiek netrukdo). Mirties nukarūnavimas šioje knygoje išties jos nė kiek nesubanalina ir nesumenkina, o atvirkščiai – padeda mirtį pamatyti kaip labai žmogišką ir natūralų, kiekvieno iš mūsų kelyje laukiantį procesą, kurį turėtume mokėti priimti ne tik su pagarba, bet ir su humoru.

 

„Mes taip meistriškai slepiamės nuo mirties, kad atrodo, jog esame pirmoji nemirtingų žmonių karta. Tačiau taip nėra.“ (Caitlin Doughty)

 

 

Atsiliepimai apie knygą:

 

Šią knygą tiesiog privaloma perskaityti – bent jau tam, kad visi prisimintume, jog mankštinimasis, ekologiškas maistas ir plastinės operacijos veikia tik iki tam tikros akimirkos. Doughty yra mano laidotuvių draugės tipas – atjaučianti, rami ir nepaprastai linksma.

Meg Rosoff, rašytoja

 

Knyga, pakeičianti požiūrį į mirtį. Caitlina Doughty suteikia mums sunkios ir prasmingos informacijos, sėkmingai susitvarkydama su siaubingais dalykais.

Helen Rumbelow, Times

 

Nepamirštama knyga… Doughty pirmoji ėmė pasakoti apie „pozityvius mirties momentus“. Knyga „Kai tavo veidas išnyksta dūmuose“ smagus, jaudinantis ir aistringas prašymas iš pagrindų permąstyti savo požiūrį į mirtį.

Gavinas Francisas, Guardian

 

 

Apie autorę:

 

Caitlin Doughty yra laidojimo biuro savininkė, bestselerių apie mirties kasdienybę JAV autorė, taip pat tinklalaidės „Paklausk laidotojos“ vedėja. Ji taip pat įkūrė organizaciją „Gerosios mirties ordinas“. Šiuo metu Caitlin Doughty gyvena Los Andžele, kur vadovauja savo laidojimo namams „Clarity Funerals and Cremation“.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Kai tavo veidas išnyksta dūmuose, ir kitos istorijos iš krematoriumo”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *