Sveiki atvykę!

Dėmesingas auklėjimas. Kaip nustoti kontroliuoti elgesį ir pradėti auginti laimingus, lanksčius vaikus

9,00

  • Originalus pavadinimas: Brain-Body Parenting: How to Stop Managing Behavior and Start Raising Joyful, Resilient Kids
  • Autorius: Mona Delahooke
  • Leidėjas: Liūtai ne avys
  • Metai: 2023
  • Puslapiai: 448
  • ISBN: 9786094930171
  • Formatas: 13,5 x 21 x 3,2 cm, kieti viršeliai
  • Kalba: Lietuvių
  • Vertėjas: Raimonda Mikašauskienė
Įsiminti
Įsiminti
Kategorijos: , Žymos: , Product ID: 14497

Aprašymas

Šioje knygoje žymi vaikų psichologė pristato naują, mąstymą keičiantį požiūrį į vaikų elgesį, pateikia veiksmingų įžvalgų ir strategijų, naudingų tiek tėvams, tiek vaikams.

Knyga nominuota Malcolmo Gladwellio, Susanos Cain, Adamo Granto ir Danielio H. Pink „Next Big Idea Club” premijai

Per ilgus savo, kaip klinikinės psichologės, darbo metus Dr. Monai Delahooke teko konsultuoti daugybę tėvų, susirūpinusių dėl neklusnaus, kartais net priešiško, vaikų elgesio. Nieko nuostabaus, kad tokios šeimos ieško būdų, kaip išvengti ar pašalinti vaiko nepaklusnumą, emocijų protrūkius, pykčio priepuolius ir kitokį „nevaldomą“ elgesį. Tačiau, kaip parodė ilgametė autorės patirtis, norint sulaukti pokyčių, pirmiausia būtina pakeisti požiūrį. Net ir itin problemišką vaiko elgesį derėtų pirmiausia laikyti ne problema, o simptomu, bylojančiu apie unikalios vaiko fiziologinės struktūros nulemtus vyksmus.

Knygoje „Dėmesingas auklėjimas dr. Delahooke pristato novatorišką požiūrį į auklėjimą, grįstą ilgamete savo kaip klinikinės psichologės patirtimi bei naujausiais neuromokslo ir vaikų psichologijos tyrimais. Mąstymo svarbą akcentuojantį požiūrį „iš viršaus į apačią“ autorė siūlo keisti paradigma „iš apačios į viršų“, kuria pabrėžiama visos nervų sistemos svarba, mat ji ir lemia vaiko jausmus bei elgesį.

Anot dr. Delahooke, tik supratę elgesį veikiančią vaiko biologiją, galėsime suteikti jam tai, kas būtina, kad augtų ir klestėtų, o sau pasidovanosime laimingesnį ir tvaresnį ryšį su vaiku. „Dėmesingas auklėjimas supažindina tėvus su veiksmingomis priemonėmis, padėsiančiomis jų atžaloms įgyti savikontrolės įgūdžių, o suaugusiesiems nepamiršti, kaip svarbu pasirūpinti savimi, mat tik šitaip vaiku besirūpinantys asmenys gali suteikti vaikams taip reikalingą abipusę reguliaciją. Nustoję reikalauti paklusnumo ir pradėję puoselėti abipusį ryšį, stiprinti kūno ir mąstymo sąveiką, tėvai ims geriau suprasti savo vaiką, o tai, savo ruožtu, lems ramesnį vaiko elgesį, suteiks daugiau harmonijos šeimos santykiams ir sustiprins vaiko atsparumą.

Dr. Mona Delaahooke – licencijuota klinikinė psichologė ir mama, jau daugiau nei tris dešimtmečius teikia pagalbą vaikams ir jų šeimoms. Ji yra vyriausioji „Profectum Foundation” instituto ir Amerikos psichologų asociacijos narė, knygos „Beyond Behaviors: Using Brain Science and Compassion to Understand and Solve Children’s Behavioral Challenges“ autorė. Ji dažnai skaito mokslinius pranešimus, teikia pagalbą ir konsultuoja tėvus, įmones, mokyklas bei viešąsias įstaigas. Gyvena ir dirba Los Andžele.

Dievinu šią knygą! Jos autorė ragina keisti pasenusį požiūrį ir pateikia veiksmingų bei praktiškų būdų, kaip pasirūpinti ir bendrauti su vaikais. „Dėmesingas auklėjimas padės besirūpinantiems vaikais lengviau suprasti jų emocijas ir elgesį, pasitelkiant veiksmingus metodus problemiškų akimirkų ir ilgalaikės vaiko raidos atžvilgiu. Ši nuostabi knyga bus puikus pagalbininkas tėvams, mokytojams, seneliams ir jų mylimiems vaikams. – dr. Tina Payne Bryson, LCSW, „New York Times“ bestselerių „Protingas vaikas“ ir „Auklėjimas be dramų“ bendraautorė ir knygos „The Bottom Line for Baby“ autorė

Knygoje Dėmesingas auklėjimas dr. Delahooke plačiai ir išsamiai gvildena novatorišką elgesio su nerimastingais vaikais modelį. Autorės siūloma metodika nuo įprastų auklėjimo ir švietimo knygose dominuojančių modelių skiriasi tuo, kad skatina labiau atjausti ir atsižvelgti į vaiko nervinės sistemos poreikius. Knygoje gausu įžvalgių pavyzdžių, su kuriais susipažinę, skaitytojai pažvelgs į vaikų auklėjimą naujomis akimis ir jį patobulins. Dėmesingas auklėjimas – žaidimo taisykles keičianti knyga. – dr. Stephen Porges, knygos „Polyvagal Theory autorius

Dėmesingas auklėjimas yra nepakeičiamas vadovas tėvams, trokštantiems geriau suprasti ne tik atžalų, bet ir savo poreikius. Remdamasi per savo, kaip gydytojos ir trijų vaikų mamos, ilgametę patirtį sukauptomis žiniomis, Delahooke atskleidžia, kaip tapti geresniems detektyvams, atpažinti vaikų siunčiamus signalus ir kaip teikti dėmesingą priežiūrą, kad būtų užtikrinti tokie pamatiniai vaiko poreikiai kaip miegas, žaidimas ir įgūdžių raida. Ši knyga – tikra patarimų aukso gysla. – Janet Lansbury, knygos „No Bad Kids ir tinklalaidės Unruffled vedėja

 

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Be the first to review “Dėmesingas auklėjimas. Kaip nustoti kontroliuoti elgesį ir pradėti auginti laimingus, lanksčius vaikus”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You may also like…